Budowa światła chemicznego

Światło chemiczne jest stosowane do oświetlania miejsc oraz osób. Można je stosować w trudnych warunkach atmosferycznych oraz różnych temperaturach. Światło to ma wiele zastosowań i co ważne jest bardzo bezpieczne i niezawodne.

Światło chemiczne – budowa

Światło chemiczne

Światło chemiczne o podłużnym kształcie ma 15 oraz 40 cm. Zrobione jest ono z tworzywa otrzymanego ze skrobi, dlatego jest on biodegradowalny i ekologiczny. Pałeczki te mogą być powieszone na specjalnych haczykach oraz postawione, dzięki podstawce.
Światła te mogą oświetlić obszar 360 stopni, a czas świecenia zależy od intensywności. Najbardziej intensywną barwą jest pomarańczowa i świecić może tylko 5 minut, natomiast inne barwy mogą świecić od 30 minut do nawet 12 godzin.
Światło podczerwone jakim świecą pałeczki nie jest widoczne dla ludzkiego oka i aby je zobaczyć należy użyć sprzętów noktowizyjnych.

Działanie i zastosowanie światła chemicznego

W pałeczce światła chemicznego znajdują się dwie ciecze. Jedna z nich umieszczona jest w szklanej rurce. Aby światło zaczęło świecić należy zgnieść lub złamać pałeczkę. Zabieg tez spowoduje pęknięcie szklanej rurki i ciecze zmieszają się ze sobą wywołując reakcję chemiczną, której efektem jest świecenie substancji fotouczulającej.
Pałki światła chemicznego używane są podczas różnych imprez plenerowych oraz zabaw dziecięcych. Światło ma swoje zastosowanie w służbach specjalnych oraz wojsku, a także w żeglarstwie oraz podczas akcji ratunkowych. Światło to może być używane do oświetlania szlaków i różnych miejsc, a także ludzi.

Comments are closed.