Kryteria wyboru właściwej piersiówki do survivalu

Survival to specyficzna pasja, która wymaga profesjonalnego sprzętu. Tak jest chociażby w przypadku piersiówki: https://ostry-sklep.pl/piersiowki, a więc małego, niepozornego pojemnika na alkohol, który (z racji nazwy) jest noszony na wysokości klatki piersiowej. Jak wybrać piersiówkę do survivalu, dzięki której pasja ta będzie prawdziwą przyjemnością?

Masa i jej konsekwencje

Nie jest tajemnicą, że więcej znaczy lepiej. Ta stara zasada nie sprawdza się jednak w przypadku piersiówek. Akcesorium to jest noszone na szyi, co oznacza, że każdy dodatkowy gram masy to dodatkowe obciążenie dla użytkownika. Warto też zauważyć, że duża piersiówka to nie tylko większa masa stalowego opakowania, ale też większa ilość zabieranych płynów. W związku z tym, że sprzęt do survivalu nie powinien przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, warto wybrać model o pojemności maksimum 200 – 250 ml. Dzięki temu łączna masa piersiówki nie powinna przekroczyć pół kilograma.

Sposób zamknięcia

To od sposobu zamknięcia gadżetu zależy jego funkcjonalność. Mało tego! Wybór właściwej piersiówki do survivalu powinien być uzależniony od tego, jak skonstruowane jest jej zamknięcie. Najlepiej, jeśli zakrętka połączona jest z korpusem za pomocą trwałego elementu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że w trakcie outdoorowych aktywności zaginie ona w trawie lub wśród krzaków. Ciekawym rozwiązaniem jest też piersiówka ze specjalnym (naturalnie mocowanym) korkiem. Ważne, aby gwarantował on odpowiednią szczelność.

Prostota rządzi

Osoby szukające idealnej piersiówki powinny zwrócić uwagę na proste modele. Niepotrzebne dodatki mogą przeszkadzać w eksploracji wymagającego terenu. Co gorsza, niektóre z dostępnych na rynku modeli mogą wywołać niepotrzebny dyskomfort. Dlatego piersiówka do survivalu powinna być w miarę prosta i pozbawiona dziwnych, wręcz niepotrzebnych dodatków. W terenie prostota i wygoda są najważniejsze.

Reasumując, wybór właściwej piersiówki powinien zależeć od jej zastosowania. Inne kryteria dotyczyć będą modeli z przeznaczeniem na grilla, a inne akcesoriów wykorzystywanych w trakcie survivalu.

Comments are closed.