Golenie brody brzytwą

Klasyczne golenie brzytwą kojarzy się przede wszystkim z elegancją oraz zadbanym mężczyzną. Jest to znacznie trudniejsza sztuka, niż golenie maszynką, ale warto się tego nauczyć. 

Wybór odpowiedniej brzytwy

Na samym początku warto się dowiedzieć jak wybrać brzytwę, która będzie dobrze leżeć w dłoni. Precyzja golenia jest dużo większa, ale też łatwiej się skaleczyć. Skaleczenia mogą zdarzyć się każdemu, więc trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić. Ostrze jest z reguły produkowane ze stali nierdzewnej lub stali węglowej. Czasami można się także spotkać z ostrzem ze stali damasceńskiej, ale jest to bardzo rzadkie zjawisko. Przede wszystkim stal damasceńska jest bardzo droga i nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. 

Najlepiej kupić brzytwę w sprawdzonym sklepie jak ten: https://ostry-sklep.pl/brzytwy-4785, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Na początku warto skupić się na ostrzu, ponieważ jest to bez dwóch zdań najważniejszy element brzytwy. Ostrze ze stali węglowej można bardzo szybko i łatwo naostrzyć. Niestety takie ostrze nie ma dużej odporności na utlenianie, dlatego dosyć szybko może pojawić się rdza. Jeżeli chodzi o brzytwę z ostrzem węglowym to koniecznie musi być przechowywana z dala od wody i wilgoci. 

Parametry ostrza

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wytrzymałość oraz elastyczność ostrza zwiększa się wraz z zawartością węgla. Na rynku można znaleźć także ostrze ze stali nierdzewnej, które jest odporne nie tylko na rdzewienie, ale również na utlenianie. Ostrzy się je zdecydowanie ciężej niż stal węglową, ale nie powinien to być duży minus. Wadą jest jednak ostrość, ponieważ jest znacznie mniejsza niż w ostrzu ze stali węglowej. To sprawia, że brzytwę trzeba trochę mocniej dociskać do skóry i ryzykować skaleczeniem. Na wyróżnienie zasługuje także ostrze ze stali damasceńskiej. Ten rodzaj stali jest wyjątkowo ciężko dostępny, a do tego bardzo drogi. Dlatego brzytwy wykonane na bazie tej stali należą raczej do rzadkości. Szerokość ostrza to kolejny parametr, które nie można pominąć. Teraz już nawet osoby początkujące będą wiedzieć jak wybrać brzytwę.

Comments are closed.