Sztywna czy sprężynowa? Jaką pałkę teleskopową wybrać?

Żyjąc w niebezpiecznej okolicy, wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób można poprawić swoje bezpieczeństwo i uchronić się np. przed napadem. Można w tym celu zacząć trenować sztuki walki czy też zakupić sobie gaz pieprzowy, lecz zarówno w jego przypadku, jak i samodzielnej obronie, zawsze istnieje ryzyko niepowodzenia i poważnego niebezpieczeństwa jeszcze większych szkód na zdrowiu. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na proste narzędzie, jakim jest pałka teleskopowa.

Jak wybrać pałkę teleskopową? Czym się kierować?

Pałka teleskopowa to bardzo proste narzędzie, które wygląda w gruncie rzeczy jak lepszej jakości kij. Pod tą niepozorną powłoką kryje się jednak naprawdę niebezpieczne narzędzie, które jest w stanie poradzić sobie z naprawdę agresywnym i dużym napastnikiem.

Czym się takie pałki charakteryzują? Podczas ich wybierania trzeba zwrócić uwagę oczywiście na ich markę, na to, jak wykonana jest rękojeść czy też jaki rozmiar ma dana pałka. Zdecydowanie jednak najważniejszą kwestią jest to, aby-aby zdecydować się pomiędzy pałką sztywną oraz elastyczną czy też jak inaczej jest nazywana sprężynową.

Charakterystyka obu rozwiązań

Czym zatem charakteryzują się oba te modele pałek? Pałka sprężynowa czy też inaczej mówiąc elastyczna, zbudowana jest w taki sposób, że wykończona jest gumową otuliną i ma bardzo szerokie zakończenie. Jaki jest cel takiej konstrukcji? W tym wypadku chodzi o to, aby zminimalizować siłę uderzenia. Nie zawsze bowiem chce się uzyskać maksymalny poziom energii na przeciwniku. Kiedy taka pałka jest polecana? Przede wszystkim w sytuacji, gdy głównym zagrożeniem dla właściciela nie są ludzie, lecz np. psy. Uderzając w agresywnego psa taką pałką, ma się pewność, że skutecznie się go odstraszy, lecz nie zrobi się mu poważnej krzywdy.

Pamiętać jednak trzeba o tym, że pałka sprężynowa nie zrobi większego wrażenia na ludziach. Napastnik po uderzeniu taką pałką może stać się nawet jeszcze bardziej agresywny. Z tego też powodu zalecana jest pałka sztywna, która charakteryzuje się naprawdę ogromną siłą uderzenia i jest w stanie unieszkodliwić każdego napastnika.

Comments are closed.