Po co nosić nerkę taktyczną?

Każdy, kto choć w pewnym stopniu zajmować się survivalem wie, że w tej „branży” wolne ręce mogą decydować o przeżyciu. Stawienie czoła dzikiej naturze to wyzwanie, które wymaga sprawności, ale też zdolności do skupienia się wyłącznie nad jednym zadaniem. A nerka taktyczna znacznie to ułatwia!

Czym są nerki taktyczne?

Mówiąc wprost – są to specjalne organizery, w których można umieścić wiele różnych narzędzi, akcesoriów i wielu innych, przydatnych przedmiotów. Mało tego – nerki wyposażone są w specjalne uchwyty, za pomocą których można przechowywać nawet niewielkie, wręcz drobiazgowe elementy. Torebka ta – bo właśnie tak można ją nazwać – wyposażona jest w szereg zmyślnych otworów, do których można włożyć wszystko od noża, aż po latarkę. Dzięki temu ręce są cały czas wolne, a właściciel nerki nie jest zmęczony ciągłym przenoszeniem swojego sprzętu z miejsca w miejsce.

nerki taktyczne

Zapięcie – klucz do sukcesu

Jeśli nerka taktyczna ma spełnić pokładane w niej zadanie, to musi być ona odpowiednio zapięta. Większość modeli posiada specjalny pas, którym można obwiązać się np. w okolicach bioder. Niestety, mają one tendencję do ciągłego zsuwania się, dlatego warto poszukać nerek ze specjalnymi, przypominającymi szelki mocowaniami. Dzięki nim będą się one stabilnie trzymać na ciele survivalowca.

Reasumując, nerka taktyczna to sprzęt, bez którego bezpieczne wyjście na szlak jest bardzo ryzykowne. To właśnie dzięki niej można cały, niezbędny sprzęt trzymać przy sobie, co w niektórych sytuacjach może decydować o życiu lub śmierci. Dobrej jakości nerki taktyczne znajdziesz w sklepie Hobby4Men.

Comments are closed.